Pupalkový olej (Vitamin F) 500 mg + kyselina gama linolenová GLA - 100 kaps.

Bez alergénov, GMO a lepku
13 hodnotení
€17
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Olej z pupalky dvojročnej pomáha na udržiavanie pružnosti a zdravia pokožky. Zároveň podporuje komfort pred a počas menštruácie, a prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pupalkový olej + kyselina gama linolenová GLA

Pupalka dvojročná (Oenothera biennis) je rastlinka s vysokou koncentráciou a zdrojom esenciálnej polynenasýtenej mastnej kyseliny GLA, ktorá je známa aj ako omega 6 mastná kyselina, konkrétne kyselina gama-linolénová GLA. Olej zo semien pupalky dvojročnej je lisovaný za studena.

Pupalka má žlté voňavé kvety, kvitnúce vo večerných hodinách. Kvety kvitnú iba v noci, pretože nad ránom odkvitnú a odumrú. Pupalka je liečivá rastlinka. Pochádza z oblasti Severnej Ameriky. Tam je súčasťou tradičnej medicíny už stovky rokov.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 
icon_chudokrevnost  Olej lisovaný za studena
 
 

Kyselina linolénová (Vitamín F - Nenasýtené mastné kyseliny ako linolová, linolénová a arachidónová dostali spoločný názov Vitamín F) - v tukoch nerozpustné nenasýtené mastné kyseliny obsahuje predovšetkým rastlinná strava. Dávky sa vyjadrujú v mg. Potrebná dávka nebola stanovená, ale odporúča sa, aby 2-4% kalorického príjmu, čo predstavuje asi 10g rastlinného oleja, tvoril tento druh mastných kyselín.

Čím Pupalkový olej prospieva?

  • prispieva ku komfortu pred začiatkom menštruácie
  • prispieva k hormonálnej rovnováhe
  • prispieva k normálnemu stavu pokožky
  • prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Vitamín C, Vitamín E, Očista hrubého čreva, Vlasy, nechty, pleť, Multivitamín 

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: