Vitamín E 400 IU prírodný (tokoferol) - 100 kaps.

Bez GMO a lepku
13 hodnotení
€26,50
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Vitamín E bráni tvorbe krvných zrazenín, prípadne uľahčí ich rozpustenie. Zmierňuje únavu. Bráni hrubému zjazvovateniu súčasne zvonku aj zvnútra. Urýchli hojenie popálenín. Má močopudné účinky a tým môže znižovať krvný tlak. Pôsobí priaznivo pri sklonoch k potratu. Zmierňuje kŕče dolných končatín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín E prírodný (tokoferol)

Vitamín E je rozpustný v tuku, v tele sa skladuje v pečeni, vo svaloch, semenníkoch, maternici, krvi a nadobličkách. Komplex spolu s vedľajšími látkami sa nazýva tokoferol. Vitamín E je dôležitým antioxidantom, zabraňuje oxidácii tukov podobne ako vitamín A, niektoré aminokyseliny a vitamín C. Asi 60-70% prijatého vitamínu sa vylúči stolicou. Na rozdiel od iných v tuku rozpustných vitamínov sa vitamín E uchováva v tele len krátku dobu podobne ako vitamíny B a C.

"Umelo vyrobený vitamín E je bohužiaľ len z polovice tak účinný ako prírodný.To znamená: 400 mg umelo vyrobeného vitamínu E zodpovedá účinku 200g prírodného vitamínu E. Prírodný je d-alfa tokoferol a umelo vyrobený dl-alfa tokoferol."

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Čím Vitamín E prospieva?
 • prispieva k mladistvému ​​vzhľadu tým, že tlmí oxidačné pochody v bunkách
 • má pozitívne účinky pri liečbe akné, porúch pečene, zápalu obličiek a zlepšuje vzhľad pokožky
 • pôsobí priaznivo proti rakovine
 • uľahčuje využitie kyslíka na podávanie väčšieho telesného výkonu
 • pomáha odstraňovať únavu
 • v kombinácii so selénom zvyšuje potenciu
 • použitý zvonka pri hojení bráni vzniku veľkých deformujúcich jaziev a urýchľuje hojenie spálenín
 • zvyšuje tvorbu moču a znižuje krvný tlak
 • bráni vzniku svalových kŕčov
 • priaznivo pôsobí proti samovoľnému potratu
 • znižuje zrážanlivosť a rozpúšťa krvné zrazeniny a tým znižuje riziko vzniku infaktu myokardu a náhlych mozgových príhod
 • bráni oxidácii škodlivého LDL cholesterolu
 • pôsobí priaznivo proti Alzheimerovej chorobe a znižuje riziko vzniku šedého zákalu

Špeciálne odporúčania a tipy:

"Vitamín E môže používať aj zvonka, aplikujte olej na akné, rany, popáleniny, jazvy a iné kožné problémy, aby ste urýchlili hojenie. Ak pijete chlórovanú vodu, musíte tiež zvýšiť dávky vitamínu E. Zvýšenie sa tiež odporúča u tehotných žien, dojčiacich matiek a žien užívajúcich antikoncepčné tablety, odporúča sa tiež zvýšiť dávky v menopauze, pred dosiahnutím veku päťdesiatich rokov 400 IU denne a po ňom 800 IU denne."

"Najvyššia úmrtnosť na srdcové infarkty je u osôb s neobvykle vysokou potrebou vitamínu E. Vitamín E posilňuje srdcové svalstvo, zabraňuje trombózam a niekedy znižuje zvýšený krvný tlak."

„Vitamín E spoločne s pridanými Omega 3 – tukmi z rýb znižuje najviac riziko srdcovo – cievnych ochorení. Posledných asi 100 rokov jeme dvakrát viac tukov ako v posledných 2 miliónoch rokov ľudskej histórie. Artérie sú jej po tučnom jedle zaplavené. Aby bolo vôbec možné bezpečne transportovať toľko tuku krvným riečiskom, potrebujete oveľa viac vitamínu E na ochranu pred voľnými radikálmi. Umelo vyrobený vitamín E je bohužiaľ len z polovice tak účinný ako prírodný.To znamená: 400 mg umelo vyrobeného vitamínu E zodpovedá účinku 200g prírodného vitamínu E. Prírodný je d-alfa tokoferol a umelo vyrobený dl-alfa tokoferol.“

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis, Earl Mindell a Adreas Jopp)

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Vitamín A, Vitamín C, B-komplex, Zinok, Selén, Koenzým Q10.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: