Selén 100 mcg (vysoká biologická dostupnosť) - 90 kaps.

Bez alergénov, GMO a lepku
11 hodnotení
€9,70
Skladom
Môžeme doručiť do:
4.3.2024

Selén podporuje činnosť imunitného systému a štítnej žľazy a chráni bunky pred oxidačným stresom. Podieľa sa na optimálnej tvorbe spermií a zvyšuje ich aktivitu. Udržuje pružnosť väzivových tkanív a pomáha v ochrane proti mozgovej príhode a srdcovým chorobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Selén

Selén je dôležitý stopový prvok. Aj keď ho naše telo potrebuje pomerne málo, jeho neprítomnosť alebo nedostatok má na celkové zdravie veľké vplyvy.

Každá kapsula tohto produktu dodáva 100 mcg elementárneho selénu zo selenometionínu, čo je organický zdroj vysoko dôležitého stopového prvku selénu s vysokou biologickou dostupnosťou (miera, do akej organizmus využije podanú látku).

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Štandardná strava obsahuje veľmi málo selénu. Najlepšie zdroje selénu sú brazílske orechy, morské plody, ryby a pivovarské kvasnice, ale pretože len málo ľudí začleňuje tieto potraviny do svojej stravy pravidelne, väčšina má nedostatok selénu.

Antioxidačné vlastnosti selénu pomáhajú spomaľovať starnutie a predchádzať poškodeniu buniek voľnými radikálmi. Voľné radikály sú prírodné vedľajšie produkty metabolizmu kyslíka, ktoré môžu prispieť k rozvoju chronických ochorení, ako je rakovina alebo srdcové choroby.

Čím selén prospieva?

  • chráni bunky pred oxidačným stresom
  • znižuje riziko niektorých druhov nádorov
  • udržuje pružnosť väzivových tkanív a pomáha v ochrane proti mozgovej príhode a srdcovým chorobám
  • bráni návalom tepla v menopauze
  • podporuje činnosť imunitného systému a štítnej žľazy
  • podieľa sa na optimálnej tvorbe spermií a zvyšuje ich aktivitu
  • priaznivo ovplyvňuje rast a udržanie zdravých vlasov a nechtov

 
Špeciálne odporúčania a tipy:

"Muži potrebujú väčšie množstvo selénu ako ženy. Viac ako polovica celkového množstva obsiahnutého v tele je umiestnená v semenníkoch a prostate. Selén sa stráca pri ejakulácii.
Keď je potrava obvykle obsahujúca dostatok selénu, pestovaná na pôde, ktorá selén neobsahuje, žiadny selén sa samozrejme do tela nedostate. Odporúčam preto v každom prípade užívať doplnky 100-200mcg ako ochranu pred vyššie spomínanými chorobami."

 

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Vitamín E, Vápnik, Zinok, Vitamín A.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: