Únava a vyčerpanie

  • Multi Vitamineral - dodáva energiu a pomáha pri znížení únavy a vyčerpaní. Okrem toho je to výborný všestranný doplnok na podporu zdravia, imunity a celkovej vitality. Odporúčame ho užívať každý deň av prípade náročnejších dní zvýšiť dávku.
  • B-komplex - Vitamíny skupiny B podporujú nervový systém a považujú sa za nositeľov životnej energie. Ich nedostatok vo výžive má za následok pocit únavy a vyčerpania. Najlepší výsledok docielite, ak budete užívať vyvážený B-komplex, v ktorom sú všetky B vitamíny.
  • Železo - špecifický, no pomerne častý prípad je, keď je únava spôsobená chudokrvnosťou. V tomto prípade je dôležité prijímať dostatok železa, aby sa posilnila tvorba červených krviniek. Obsah železa v tele znižuje aj prehnané pitie kávy, preto pokiaľ je toto váš prípad, mali by ste zvýšiť prísun železa.
  • Vitamín C - tento vitamín je väčšinou spájaný s imunitou, no málokto vie, že chronický nedostatok energie môže byť spôsobený práve nedostatok vitamínu C. Vitamín C je rozpustný vo vode, neukladáme si ho do zásoby a telo si ho nedokáže vytvoriť, preto je nutný jeho každodenný príjem.
  • Riasy Chlorella a Spirulina – obsahujú širokú škálu živín ako sú vitamíny, minerály, enzýmy, antioxidanty, esenciálne aminokyseliny atď. Posilnenie imunity, zdravie tráviacej sústavy a prísun energie sú jedny z mnohých účinkov, ktoré riasy majú.
  • Koenzým Q10 – silný antioxidant, ktorého produkcia v organizme vekom klesá. Koenzým Q10 pomáha pri znižovaní únavy, podporuje imunitu, zvyšuje odolnosť organizmu a pomáha pri problémoch s tlakom. Jeho hladinu okrem veku znižujú aj určité telesné záťaže, ako je nevhodné stravovanie, ochorenie a časté opakovanie stresových situácií.

Všetky spomínané produkty nájdete na našom webe www.drvitamin.sk

Viac info nájdete v našom článku Ako mať viac energie.