Vitamín B2 (riboflavín)

VITAMÍN B2 (riboflavín):

  • chráni zdravú kožu, nechty a vlasy
  • nevyhnutný pri raste a delení buniek
  • pomáha pri liečení defektov sliznice ústnej dutiny
  • má priaznivé účinky na zrak, uľavuje od únavy očí
  • pomáha pri trávení všetkých hlavných živín
  • zmierňuje bolesti hlavy pri migréne

Zobraziť viac ...

„Má dobrý účinok na rast a plodnosť. Výsledkom doplňovania je zdravá koža, nechty a vlasy. Pomáha pri liečení oparu v ústach, na perách a jazyku. Zlepšuje zrak, zmierňuje únavu očí. Spoluúčinkuje s inými látkami v metabolizme cukrov, tukov a bielkovín.
Ženy užívajúce antikoncepčné tablety, tehotné a dojčiace, potrebujú viac vitamínu B2. Ak jete málo mäsa alebo mliečnych produktov, zvýšte príjem vitamínu B2. Je veľmi pravdepodobné, že deficit vitamínu B2 vznikne po dlhodobej diéte, pri vredovej chorobe a cukrovke.
Každá stresová situácia si vyžaduje prídavok komplexu vitamínov B. Vitamín B2 najlepšie účinkuje s vitamínom B6, vitamínom C a niacínom.“ [MINDELL, 1994:62-64]

„Jeho nedostatkom podľa skúsenosti autorky trpí každý, kto vypije menej ako 1 liter mlieka. Príznakmi jeho nedostatku sú najprv svislé čárky alebo tenké vrásky na spodnej pere, ktoré síce neskôr zmiznú, ale pera sa stáva zvraštená a drsná až popukaná, a neskôr sa môžu odlupovať i tenké šupinky kože. Jazyk dostáva postupne purpurovú farbu. Pri jeho náhlom veľkom nedostatku pukajú aj kútiky úst. Nehoja sa a hoci nekrvácajú, sú bolestivé. Pri miernom, ale dlhotrvajúcom nedostatku sa pukliny vôbec nemusia objavovať. Namiesto toho sa horná pera zmenší, môže až skoro zmiznúť a penzisti si myslia, že je to od umelého chrupu, hoci atrofia hornej pery je často viditeľná už i vo veku 30 rokov.

Vitamín B2 spolupôsobí s vitamínom B6 a niektorými aminokyselinami, takže uvedené abnormality perí sa tiež môžu vyskytnúť pri nedostatku niektorej z týchto živín. Iným príznakom sú červené žilky, najmä u alkoholikov na koži nosa a lícach, a niekedy i na celom obličaji. Ráno môžu byť oči zalepené. Koža nosa, brady, čelo, môžu nadobúdať olejový vzhľad.
Ak má človek dostatok vitamínu A i E, vidí dobre i v noci, ale pri nedostatku vitamínu B2 má oči citlivé voči silnému svetlu, zlé videnie za šera a oči ľahko slzia. Trochu hlienu sa často nahromadí pod viečkami, zvlášť počas spánku. Pri akútnom nedostatku môže praskať koža na vonkajších kútikoch očí.“ [DAVIS, 2013:150-152]

Najpredávanejšie

2 položiek celkom

Cena

1520
11520

Značky

Zobrazených položiek: 2
Dr.Vitamin B-komplex B1,B2,B3,B5,B6,B7,B9,B10,B12 - 60 tab.
Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
€15

B-komplex prispieva k psychickej pohode, znižuje stres, únavu a vyčerpanie. Udržuje pleť, vlasy a nechty v dobrom stave a pomáha uľaviť od alergických reakcií. Obsahuje všetkých...

77
Dr.Vitamin Vyvážený B-komplex - B1,B2,B3,B5,B6,B7,B9,B10,B12 - 60 kaps.
Bez alergénov, GMO a lepku
€20

B-komplex prispieva k psychickej pohode, znižuje stres, únavu a vyčerpanie, udržuje pleť, vlasy a nechty v dobrom stave a pomáha uľaviť od alergických reakcií.

74