ADHD/ADD

Vitamíny na sústredenie pre deti a dospelých

Vitamíny a minerály sú základné látky pre život. Potrebujeme ich úplne všetci. U detí je táto potreba ešte vyššia, pretože pre vývin je správna výživa nutná – aby sa dostatočne spevnili a zrástli kosti, kĺby a svaly, aby dobre fungovali kognitívne (poznávacie) funkcie, mozog a nervová sústava, aby mali zdravé srdce. Nedostatok vitamínov spôsobuje nervozitu, psychickú labilitu, stres, nespavosť, neschopnosť koncentrovať sa, zábudlivosť, nadmernú alebo naopak veľmi nízku aktivitu a mnohé iné. Sú vám tieto príznaky známe? Je to tým, že sú veľmi podobné tým, ktoré spôsobuje ADD / ADHD. Takže ak je vám alebo vášmu dieťaťu diagnostikovaná táto choroba, nemusíte hneď zúfať. Predtým než začnete užívať lieky, ktoré sú škodlivé a majú mnoho vedľajších účinkov (depresia, samovražedné sklony, potláčanie osobnosti, poruchy spánku a stovky iných), skúste zistiť, či nejde len o nedostatok vitamínov v strave. Možno budete prekvapený, že to, čo sa pôvodne zdalo ako ťažká nevyliečiteľná psychická choroba, zmizne po pravidelnom užívaní vitamínov.

Vitamíny, ktoré odporúčame užívať:

Deti

Pre mladšie deti (do 11 rokov) je ideálny ochutený multivitamínový doplnok, ktorý má všetky hlavné vitamíny a minerály. K tomu odporúčame ešte pridať žuvacia Omega 3 a Vitamín C 500mg.

Staršie deti a dospelí

Ak už deti nemajú problém s prehĺtaním tabliet (približne od 12.roku, platí aj pre dospelých), tak môžu užívať bežné vitamínové doplnky. Rovnako odporúčame Multi Vitamineral (doplnok stravy s vitamínmi aj minerálmi) ak nemu brať ešte navyše Vápnik, Horčík, Zinok, B-komplex a Vitamín C.

Všetky spomínané produkty nájdete na našom webe www.drvitamin.sk

Podobné články:

Viac info o pamäti a koncentrácii TU.

Viac info o duševnej pohode TU.

Viac info o strese a nervozite TU.