Očista trávenia a čriev (10 zložiek) - citrónový nápoj v prášku 307 g

Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
43 hodnotení
€28 €9,12 / 100 g
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Ak nemáme v poriadku črevá a trávenie, výsledkom bude hnačka, zápcha, zápaly čriev, kožné problémy, zápach z úst, padajúce vlasy či biely povlak na jazyku. Potravinové intolerancie, oslabená imunita, alergie, suchá koža, škvrny a akné sú taktiež prejavmi toho, že sa črevo stáva toxickým. Náš produkt Očista trávenia a čriev, z ktorého si pripravíte chutný nápoj s príchuťou citrónu, rieši práve tieto problémy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Očista (detox) trávenia a čriev

Povedal vám už niekto, že črevo je najväčší imunitný orgán nášho tela?


Ak nemáme v poriadku črevá a tráviaci systém, výsledkom bude hnačka, zápcha, zápaly čriev, kožné problémy, zápach z úst, padajúce vlasy či biely povlak na jazyku. Potravinové intolerancie, oslabená imunita, alergie, suchá koža, škvrny a akné sú taktiež prejavmi toho, že sa črevo stáva toxickým. Náš produkt Očista trávenia a čriev, z ktorého si pripravíte chutný nápoj s príchuťou citrónu, rieši práve tieto problémy.

Výživový doplnok Očista trávenia a čriev je určený pre všetkých, ktorí chcú podporiť svoje črevá a trávenie. Tento produkt je zložený z dvoch typov prebiotických vláknin (ktoré vyživujú celé črevo od začiatku až po koniec), L- Glutamínu, extraktu z kanadských čučoriedok, vitamínov C, B5, B6, biotínu a minerálov zinok a horčík. Produkt je vegán a bez alergénov. Je vhodný aj pre tých, ktorí majú bezsacharidovú, bezlaktózovú alebo bezlepkovú diétu. Má nízku kalorickú hodnotu, iba 2 kcal/g. 

Vďaka pravidelnému užívaniu sa môže zvýšiť vaša obranyschopnosť a telo sa stáva odolnejšie pri boji s okolitým prostredím. 

icon_vegetarian  Vegán

icon_GMO  Bez GMO, lepku a laktózy
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_cukr  Sladené stéviou
 
icon_barviva  Farbené betakaroténom
 

Akáciová vláknina

Základ produktu tvorí klinicky testovaná akáciová vláknina, ktorá dokáže vyživovať dobré probiotické baktérie v našich črevách a dokáže ich vyživovať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín. Uvoľňuje sa 24 až 48 hodín v protiklade s ostatnými typmi vláknin, ktoré sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt. Ide o unikátnu vlákninu, ktorá sa používala už v dobe faraónov 2000 rokov pred Kristom.

Vláknina z klastrovej fazule a vstrebávanie minerálov

Akáciová vláknina je skombinovaná s prebiotickou* vlákninou z klastrovej fazule, ktorá dokáže vyživovať najmä bifidobaktérie v našich črevách. Okrem toho zabezpečuje výživu črevného mikrobiómu a stará sa o naše črevá.

Vláknina z klastrovej fazule je tiež vhodná pre vstrebávanie minerálov ako je horčík, vápnik a železo. Je vhodná pri IBS (Syndróm dráždivého čreva), zápche a hnačke. 

*prebiotický – sú to prevažne pre človeka nestráviteľné vlákniny, ktoré sú výživou pre dobré baktérie a črevnú mikroflóru v našich črevách.

Extrakt z kanadských čučoriedok

Čučoriedky sú známe vďaka svojim účinkom pri zápaloch a protizápalovým vlastnostiam. Preto produkt Očista trávenia a čriev obsahuje vysokú dávku extraktu z kanadských čučoriedok na podporu vašich čriev.

L- Glutamín - zásadná zložka pre črevá

Až 30 % celkového glutamínu v tele je využívaný črevami. Predstavuje zdroj energie pre tenké črevo. Zabezpečuje prenos dusíka medzi tkanivami. Glutamín je dôležitý pri regenerácii slizníc tráviaceho traktu, je súčasťou bielkovín, udržuje správnu acidobázickú rovnováhu organizmu.

Základné zložky sú rastlinného pôvodu

Očista trávenia a čriev je „Clean Label“ výrobok, ktorého základné zložky majú rastlinný pôvod.

Pre koho je produkt vhodný 

Produkt je vhodný pre vegánov, pre tých, ktorí potrebujú stravu bez alergénov, či bezsacharidovú, bezlaktózovú alebo bezlepkovú diétu. Má nízku kalorickú hodnotu, iba 2 kcal/g.

Tiež je vhodný pri IBS (Irritable Bowel Syndrome=Syndróm dráždivého čreva), zápche a hnačke. Je veľmi dobre znášaný tráviacim traktom.

Pri prečistení čriev sa začnú vitamíny lepšie vstrebávať a trávenie bude viac efektívne, čo môže pomáhať pri chudnutí.

Vitamín C ako antioxidant

Vitamín C je známy silný antioxidant, ktorý prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. To znamená, že bojuje proti voľným radikálom.

Horčík, zinok, B5, B6 a biotín

Horčík, vitamín B6, biotín a kyselina pantoténová prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Zinok prispieva k správnej látkovej premene makronutientov (tuky, sacharidy, bielkoviny).

Prírodná citrónová príchuť

Tento produkt obsahuje výlučne 100 % prírodnú citrónovú príchuť a farbivo z betakaroténu. Môžete sa teda tešiť na chutný ovocný nápoj bez akýchkoľvek chemických škodlivín. 

 

Celé zloženie, dávkovanie a návod na prípravu nájdete na fotografii hore (po hlavnej fotografii produktu).

Klinické štúdie o L-Glutamín:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8974125 – L- Glutamín esenciálna kyselina pre črevá

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5454963/ – úloha L-Glutamínu v črevách

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5431459/ – terapeutické účinky L- Glutamínu

Klinické štúdie k vláknine z klastrovej fazule:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16413751/ – Úloha čiastočne hydrolyzovanej vlákniny z klastrovej fazule v liečbe syndrómu dráždivého čreva.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25843197/ –  Čiastočne hydrolyzovaná vláknina z klastrovej fazule v liečbe syndrómu dráždivého čreva so zápchou – efekt na základe pohlavia, veku a BMI.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: