Chlorella riasa 500 mg - 200 tab.

Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
7 hodnotení
€18
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.5.2024

Chlorella prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, zvyšuje energetickú hladinu a vitalitu, pomáha prirodzenému detoxikačnému procesu vášho tela a podporuje zdravie pečene.

Detailné informácie

Podrobný popis

Chlorella

Chlorella je zelená sladkovodná jednobunková riasa s vysokým obsahom chlorofylu, bielkovín, minerálnych látok a ďalších živín, známa najmä vo forme doplnku výživy. Dnes sú riasy považované za najväčšiu zásobu potravín na svete. Chlorella má vysoký obsah bielkovín a ďalších základných živín; pri sušení je to asi 45% bielkovín, 20% tukov, 20% sacharidov, 5% vlákniny a 10% minerálov a vitamínov.

Je veľmi ľahko stráviteľná. Pre jej vysoký obsah bielkovín ju môžu zaradiť do svojej stravy aj vegetariáni, aby nahradili aminokyseliny.

Táto riasa (Chlorella vulgaris) obsahuje najviac chlorofylu zo všetkých rastlín. Pestuje sa hlavne v Japonsku a Thajsku.

icon_vegan  Vegán

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Čím Chlorella prospieva?

  • prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému pre tvorbu energie
  • prispieva k normálnej funkcii črevného traktu
  • prispieva k mikrobiálnej rovnováhe
  • vystupuje ako antioxidant
  • prispieva k normálnej činnosti pečene
  • prispieva normálnej činnosti srdca a ciev
  • prispieva k lepšiemu prečisteniu organizmu
  • prispieva k normálne trávenie a funkcie pečene

Chlorella je zdrojom vysoko kvalitného proteínu, ktorý je oveľa koncentrovanejší a stráviteľnejší ako ktorýkoľvek živočíšny proteín. Až 58% Chlorelly tvoria bielkoviny! Ďalej obsahuje všetky známe vitamíny skupiny B (vrátane vitamínu B-12, ktorý sa nenachádza takmer v žiadnej rastline), vitamín C, vitamín E, beta-karotén a taktiež minerály ako vápnik, horčík, zinok a draslík. Je bohatá na Omega-3 mastné kyseliny a kyselinu gama-linolovú (GLA) a chlorofyl. Obsahuje mukopolysacharidy, ktoré tvoria veľkú časť chrupaviek, väzov a šliach. Tiež obsahuje nukleové kyseliny (RNA a DNA), ktoré hrajú dôležitú úlohu pri vytváraní buniek.

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Draslík, Extrakt z cesnaku, Spirulina.

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: