Chlorella riasa 500 mg - 200 tab.

Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
7 hodnotení
€18
Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2023

Chlorella prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, zvyšuje energetickú hladinu a vitalitu, pomáha prirodzenému detoxikačnému procesu vášho tela a podporuje zdravie pečene.

Detailné informácie

Podrobný popis

Chlorella

Chlorella je zelená sladkovodná jednobunková riasa s vysokým obsahom chlorofylu, bielkovín, minerálnych látok a ďalších živín, známa najmä vo forme doplnku stravy. Dnes sú riasy považované za najväčšiu zásobu potravín na svete. Chlorella je zdrojom potravy, pretože má vysoký obsah bielkovín a ďalších základných živín; pri sušení je to asi 45% bielkovín, 20% tukov, 20% sacharidov, 5% vlákniny a 10% minerálov a vitamínov.

Je veľmi ľahko stráviteľná. Pre jej vysoký obsah bielkovín ju môžu zaradiť do svojej stravy aj vegetariáni, aby nahradili aminokyseliny.

Táto riasa (Chlorella vulgaris) obsahuje najviac chlorofylu zo všetkých rastlín. Pestuje sa hlavne v Japonsku a Thajsku.

icon_vegan  Vegán

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Čím Chlorella prospieva?

  • zvyšuje energetickú hladinu a vitalitu
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
  • je vynikajúcim prírodným zdrojom výživných látok, bohatá na základné vitamíny, minerály a ďalšie živiny
  • podporuje metabolické procesy tela
  • podporuje zdravie pečene
  • pomáha prirodzenému detoxikačnému procesu vášho tela
  • pomáha zbaviť telo ťažkých kovov a v kombinácii s pektínom pomáha regulovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi a pomáha tráviacemu systému.
  • pomáha udržiavať normálnu funkciu hrubého čreva
  • pozitívne ovplyvňuje činnosť žlčníka, pečene a obličiek (orgány s detoxikačnými funkciami)
  • podporuje udržiavanie zdravej črevnej flóry a pomáha zmierňovať podráždenie črevných stien

Chlorella je zdrojom vysoko kvalitného proteínu, ktorý je oveľa koncentrovanejší a stráviteľnejší ako ktorýkoľvek živočíšny proteín. Až 58% Chlorelly tvoria bielkoviny! Ďalej obsahuje všetky známe vitamíny skupiny B (vrátane vitamínu B-12, ktorý sa nenachádza takmer v žiadnej rastline), vitamín C, vitamín E, beta-karotén a taktiež minerály ako vápnik, horčík, zinok a draslík. Je bohatá na Omega-3 mastné kyseliny a kyselinu gama-linolovú (GLA) a chlorofyl. Obsahuje mukopolysacharidy, ktoré tvoria veľkú časť chrupaviek, väzov a šliach a teda pomáha udržiavať ľahký pohyb kostí v kĺboch. Tiež obsahuje nukleové kyseliny (RNA a DNA), ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní buniek.

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Draslík, Extrakt z cesnaku, Spirulina.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: