Draslík 100 mg - 90 kaps.

Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
15 hodnotení
€15
Skladom
Môžeme doručiť do:
4.3.2024

Draslík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému. Podieľa sa na odstraňovaní odpadových látok z tela. Jeho potreba sa mnohonásobne zvyšuje pri fyzickom aj mentálnom strese.

Detailné informácie

Podrobný popis

Draslík

Draslík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému. Podieľa sa na odstraňovaní odpadových látok z tela. Jeho potreba sa mnohonásobne zvyšuje pri fyzickom aj mentálnom strese.

icon_vegan  Vegán

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Čím Draslík prospieva?

  • prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému
  • podieľa sa na odstraňovaní odpadových látok z tela
  • jeho potreba sa mnohonásobne zvyšuje pri fyzickom aj mentálnom strese
  • znižuje krvný tlak
  • pomáha pri alergii

Špeciálne odporúčania a tipy:

„Ak pijete často kávu, môžete mať nedostatok draslíka prejavujúci sa nadmernou únavou, ktorú sa budete možno snažiť zahnať ďalšou kávou. Chronickí popíjači kávy a ľudia pociťujúci trvalo hlad a túžbu po sladkom môžu svoje ťažkosti potlačiť väčším príjmom draslíka. Pri snahe o váhové úbytky pomocou nízkosacharidovej diéty strácate nielen tuk a vodu, ale aj draslík spolu so svalovou bielkovinou. Poznáte to podľa svalovej slabosti a porúch dráždivosti. Draslík sa vylučuje močom, u osôb s poruchami obličiek jeho hladina môže stúpať, preto títo chorí musia obmedziť v strave jeho príjem."

„Príliš veľký príjem sodíka spôsobuje stratu draslíka z tela. Draslík potrebujú mnohé enzýmy a bez neho nemôže byť glukóza premenená ani na energiu ani na glykogén. Svaly sa nedokážu zmršťovať, vznikajú obrny a vodné edémy. Pri jeho nedostatku nastane obrna nôh na niekoľko hodín až niekoľko dní. Zistilo sa, že napr. koliky u dojčiat sa objavujú výhradne pri nízkej hladine draslíka v krvi, a že je možné ich bezpečne odstrániť podávaním draslíka a vylúčením konzervovanej dojčenskej výživy. Pri nedostatku draslíka stúpa krvný tlak. Pravdepodobne najväčšie škody z nedostatku draslíka sú na srdci. Podobné zmeny nastávajú aj pri nedostatku horčíka, pretože bez horčíka si organizmus nevie udržať draslík. Nedostatok draslíka môže preto spôsobiť aj nedostatok horčíka.“

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Minerály a stopové prvky, Chlorella, Spirulina.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: