Tehotenstvo a materstvo

Správna výživa je počas tehotenstva (a následného dojčenia) nesmierne dôležitá. Nedostatok živín môže znamenať nesprávny vývoj bábätka a problémy u mamičky. Nasledujúce doplnky sú odporúčané a vhodné pre tehotné a dojčiace ženy:

  • Vitamín C - Vitamín C prispieva k ľahšiemu hojeniu rán a zvyšuje imunitný systém mamičky i dieťaťa a teda chráni pred vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami. Tiež zvyšuje tvorbu mlieka a ochraňuje bunky pred degeneratívnymi poruchami.
  • Kyselina listová - Kyselina listová zabraňuje vzniku deformít plodu, zvyšuje tvorbu mlieka a zlepšuje stav kože. Okrem toho znižuje vnímanie bolestí a pomáha potláčať chudokrvnosť.
  • Multi Vitamineral - Počas tehotenstva a tiež materstva bývajú ženy často vyčerpané a unavené. Multivitamineral dodáva energiu, znižuje únavu a udržuje nervovú sústavu. Zaisťuje rovnováhu fyzického a duševného zdravia a aktivuje hormonálny systém.
  • Vápnik + Horčík - Vápnik by mal byť užívaný s horčíkom v pomere 2:1. Tieto minerály pomáhajú pri nespavosti, udržujú kosti pevné a zdravé kosti a zuby a udržujú telesnú váhu. Rovnako pôsobia proti kŕčom a tiež fungujú ako prírodný upokojujúci prostriedok. Horčík pôsobí proti predčasnému pôrodu a potratu.
  • B-komplex - Vitamíny skupiny B hrajú počas tehotenstva a následne pri dojčení veľmi dôležitú úlohu. Podporujú rast, zlepšujú pamäť, koncentráciu a duševnú rovnováhu a majú výrazný upokojujúci vplyv. Sú vhodné na pokožku, ich nedostatok môže viesť k tvorbe vrások, suchej a ochabnutej pokožke a tvorbe strií.

Upozornenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred použitím akéhokoľvek doplnku stravy sa poraďte so svojím lekárom.

Všetky spomínané produkty nájdete na našom webe www.drvitamin.sk

Po pôrode má mnoho žien problém s menštruáciou. Článok Menštruácia po pôrode - ako ju obnoviť nájdete TU.