Probio10 (tyndalizované probiotiká + akáciová vláknina) - 60 kaps.

Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
31 hodnotení
€13 €28,89 / 100 g
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Probio10 obsahuje tyndalizované probiotiká a prebiotickú akáciovú vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmeňov a 10 mld. probiotických buniek (CFU). Garancia počtu buniek až 24 mesiacov. Veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku – vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia. Akaciová vláknina sa dokáže udržať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Probio10 obsahuje tyndalizované probiotiká a prebiotickú akáciovú vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmeňov a 10 miliárd probiotických buniek (CFU). Garancia počtu buniek až 24 mesiacov. Veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku – vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia. Akaciová vláknina sa dokáže udržať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín. Uvoľňuje sa 24 až 48 hodín v protiklade s ostatnými typmi vláknin, ktoré sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt.

icon_vegan  Vegán

icon_GMO  Bez GMO, lepku a laktózy
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_10  10 probiotických kmeňov
 
icon_10  10 miliárd probiotických buniek

icon_tyndalizovane  Tyndalizované
 

Kto by mal užívať probiotiká?

 • Pracujúci ľudia -Klinická štúdia preukázala, že pracujúci ľudia, ktorí užívali probiotiká boli 2,5-krát menej práceneschopní ako tí, ktorým bolo podávané placebo. Účinok probiotík sa najviac preukázal u pracujúcich na smeny.
 • Seniori - Štúdie preukázali, že u seniorov nad 60 rokov bol pokles prirodzene nachádzajúcich sa baktérií v črevách až 1000 násobný oproti mladej populácii. Užívanie probiotík môže prispieť k optimalizácii tráviaceho systému a posilneniu imunitného systému.
 • Tí, čo užívajú antibiotiká - v prípade, že užívate antibiotiká, užite tento produkt 2-3 hodiny po užití antibiotík s malým jedlom.

Symbiotiká (nový typ probiotík)

Probiotické kmene (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidoobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum Streptococcus thermophilus) jsme zkombinovali s prebiotickou* vlákninou, která zajistí výživu těchto kmenů a jejich následné množení ve střevech. Takto vzniká nový typ probiotik, které nazýváme SYMBIOTIKA.

*prebiotický – sú to prevažne pre človeka nestráviteľné vlákniny, ktoré sú výživou pre dobré baktérie a črevnú mikroflóru v našich črevách.

Prebiotická akáciová vláknina

Naše probiotiká obsahujú aj prebiotickú akáciovú vlákninu, ktorá dokáže vyživovať dobré probiotické baktérie v našich črevách a dokáže sa udržať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín. Uvoľňuje sa 24 až 48 hodín v protiklade s ostatnými typmi vláknin, ktoré sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt. Ide o unikátnu vlákninu, ktorá sa používala už v dobe faraónov 2000 rokov pred Kristom.

Čo sú to tyndalizované probiotiká a v čom sú výnimočné?

Tyndalizácia je špeciálna tepelná úprava probiotík, pri ktorej sa zachovávajú ich výhody a odstraňujú sa nevýhody.

Tyndalizované probiotiká sú odpoveďou na problém, ktorý máme so živými probiotikami - ak chceme zaistiť ich účinnosť, je potrebné ich skladovať v chladničke. Tyndalizované probiotiká môžete skladovať pri izbovej teplote do 25 ° C a ručíme za to, že až po dobu 24 mesiacov si zachovajú taký počet baktérií, aký mali pri výrobe.

Ich hlavným znakom je vysoká odolnosť, čo prináša niekoľko výhod:

 • Odolnosť voči vyšším teplotám.
 • Stabilitu v tekutinách.
 • Stabilitu v jemných géloch.
 • Spracovateľnosť aj v iných formách, v ktorých by inak živé probiotiká nedokázali prežiť.

Bakteriálne kmene:

Pri výrobe používame osvedčené bakteriálne kmene:

 • Lactobacillus acidophilus
 • Lactobacillus casei
 • Lactobacillus plantarum
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus bulgaricus
 • Bifidoobacterium bifidum
 • Bifidobacterium lactis
 • Bifidobacterium breve
 • Bifidobacterium longum
 • Streptococcus thermophilus

Bifobacterium a Lactobacillus

Veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku. Vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia.

Lactobacillus bulgaricus

Z dostupných štúdií amerických vedcov sa blahodárne účinky potvrdili v rôznych pre život dôležitých oblastiach: imunitný systém, hrubé črevo, tenké črevo či pečeň.

Streptococcus thermophilus

Štúdia vykonaná v austrálskom Adelaide v roku 2009 tiež preukázala priaznivé účinky, ktoré má Streptococcus thermophilus pri liečbe potkanov trpiacich na mukozitídu.

Ako ich užívať + čo v prípade, že užívate antibiotiká

V našich probiotikách nájdete 10 probiotických kmeňov a 10 miliárd baktérií v dennej dávke. Tá je veľmi príjemná a to 2 kapsule denne. Dôležité je užiť túto dávku spolu s jedlom alebo hneď po jedle a v prípade, že užívate antibiotiká, 2-3 hodiny po užití antibiotík s malým jedlom.

 

Celé zloženie a dávkovanie nájdete na fotografii hore (po hlavnej fotografii produktu).

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: