Probio10 (tyndalizované probiotiká + akáciová vláknina) - 60 kaps.

Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
25 hodnotení
€13 €28,89 / 100 g
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Probio10 obsahuje tyndalizované probiotiká a prebiotickú akáciovú vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmeňov a 10 mld. probiotických buniek (CFU). Garancia počtu buniek až 24 mesiacov. Veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku - vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia. Akáciová vláknina sa dokáže udržať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Probio10 obsahuje tyndaliované probiotiká a prebiotickú akáciovú vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmeňov a 10 mld. probiotických buniek (CFU). Garancia počtu buniek až 24 mesiacov. Veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku - vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia. Akáciová vláknina sa dokáže udržať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín. Uvoľňuje sa 24 až 48 hodín v protiklade s ostatnými typmi vláknin, ktoré sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt. 

icon_vegan  Vegán

icon_GMO  Bez GMO, lepku a laktózy
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_10  10 probiotických kmeňov
 
icon_10  10 miliárd probiotických buniek

icon_tyndalizovane  Tyndalizované
 

Kto by mal užívať probiotiká?

 • Pracujúci ľudia - Klinická štúdia preukázala, že pracujúci ľudia, ktorí užívali probiotiká boli 2,5 krát menej práceneschopní ako tí, ktorým bolo podávané placebo. Účinok probiotík sa najviac preukázal pri pracujúcich na zmeny.
 • Seniori - Štúdie preukázali, že u seniorov nad 60 rokov bol pokles prirodzene nachádzajúcich sa baktérií v črevách až 1000 násobný oproti mladej populácii. Tento pokles spôsobuje vznik zápchy, hnačky a nezriedka aj rôznych typov infekcií v dôsledku zníženia imunity.
 • Každý, kto je vystavený stresu, chorobe či infekcii. Pri hnačke, zápche, pri liečbe antibiotikami či pri dlhodobom užívaní niektorých liekov.
 • Tí, čo užívajú antibiotiká - v prípade, že užívate antibiotiká, užite tento produkt 2-3 hodiny po užití antibiotík s malým jedlom. 

Symbiotiká (nový typ probiotík)

Probiotické kmene (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidoobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Streptococcus thermophilus) sme skombinovali s prebiotickou* vlákninou, ktorá zabezpečí výživu týchto kmeňov a ich následné množenie v črevách. Takto vzniká nový typ probiotík, ktoré voláme SYMBIOTIKÁ.

*prebiotický – sú to prevažne pre človeka nestráviteľné vlákniny, ktoré sú výživou pre dobré baktérie a črevnú mikroflóru v našich črevách.

Prebiotická akáciová vláknina

Naše probiotiká obsahujú aj prebiotickú akáciovú vlákninu, ktorá dokáže vyživovať dobré probiotické baktérie v našich črevách a dokáže sa udržať v celej dĺžke čreva od začiatku po koniec po dobu až 48 hodín. Uvoľňuje sa 24 až 48 hodín v protiklade s ostatnými typmi vláknin, ktoré sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt. Ide o unikátnu vlákninu, ktorá sa používala už v dobe faraónov 2000 rokov pred Kristom.

Čo sú to tyndalizované probiotiká a v čom sú výnimočné?

Tyndalizácia je špeciálna tepelná úprava probiotík, pri ktorej sa zachovávajú ich výhody a odstraňujú sa nevýhody.

Tyndalizované probiotiká sú odpoveďou na problém, ktorý máme so živými probiotikami - ak chceme zabezpečiť ich účinnosť, je ich potrebné skladovať ich v chladničke. Tyndalizované probiotiká môžete skladovať pri izbovej teplote do 25°C a ručíme za to, že až po dobu 24 mesiacov si zachovajú taký počet baktérií, ako mali pri výrobe.

Ich hlavným znakom je vysoká odolnosť, čo prináša niekoľko výhod:

 • Odolnosť voči vyšším teplotám.
 • Stabilitu v tekutinách.
 • Stabilitu v jemných géloch.
 • Spracovateľnosť aj v iných formách, v ktorých by inak živé probiotiká nedokázali prežiť.

Bakteriálne kmene:

Pri výrobe používame osvedčené bakteriálne kmene:

 • Lactobacillus acidophilus
 • Lactobacillus casei
 • Lactobacillus plantarum
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus bulgaricus
 • Bifidoobacterium bifidum
 • Bifidobacterium lactis
 • Bifidobacterium breve
 • Bifidobacterium longum
 • Streptococcus thermophilus

Bifobacterium a Lactobacillus

Veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku. Vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia.

Lactobacillus bulgaricus

Z dostupných štúdií amerických vedcov sa blahodárne účinky potvrdili v rôznych pre život dôležitých oblastiach: imunitný systém, hrubé črevo, tenké črevo, pečeň či alergie.

Streptococcus thermophilus

Štúdia vykonaná v austrálskom Adelaide v roku 2009 tiež preukázala priaznivé účinky, ktoré má Streptococcus thermophilus pri liečbe potkanov trpiacich na mukozitídu (poškodenie sliznice, čo je vedľajší účinok chemoterapeutických liekov).

Ako ich užívať + čo v prípade, že užívate antibiotiká

V našich probiotikách nájdete 10 probiotických kmeňov a 10 miliárd baktérií v dennej dávke. Tá je veľmi príjemná a to 2 kapsule denne. Dôležité je užiť túto dávku spolu s jedlom alebo hneď po jedle a v prípade, že užívate antibiotiká, 2-3 hodiny po užití antibiotík s malým jedlom.

 

Celé zloženie a dávkovanie nájdete na fotografii hore (po hlavnej fotografii produktu).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: