Vitamín B5 kyselina pantoténová 200 mg - 90 kaps.

Bez GMO a lepku
9 hodnotení
€12,50
Skladom
Môžeme doručiť do:
4.3.2024

Kyselina pantoténová pomáha pri hojení rán, potláča infekciu podporou tvorby protilátok a tlmí toxické pôsobenie antibiotík. Tiež prispieva k zdravej duševnej výkonnosti, zníženiu vyčerpania a únavy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín B5 kyselina pantoténová

Vitamín B5 je známy skôr pod názvom kyselina pantotenová. Je rozpustný vo vode. Názov kyseliny pantoténovej je odvodenina od gréckeho slova "pantos - tj. všadeprítomný". Vyskytuje sa vo všetkých tkanivách nášho tela a jej funkcia je nezastupiteľná. Tento vitamín je veľmi dôležitý pre metabolické spracovanie prijatých živín a nepostrádateľný pre syntézu hormónov a cholesterolu.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Najčastejšie sa kyselina pantotenová spája s metabolizmom, kde zohráva úlohu pri rozklade stravy, ktorú jete. Kyselina pantoténová je súčasťou koenzýmu A, organickej látky, ktorá hrá rozhodujúcu úlohu v mnohých bunkových metabolických dráhach. Je tiež dobrým zdrojom energie, pretože sacharidy, ktoré sa uvoľnia, keď vaše telo rozkladá potravu, môžu byť potom premenené na energiu.

Čím kyselina pantoténová prospieva?

  • pomáha pri hojení rán
  • potláča infekciu podporou tvorby protilátok
  • pomáha zvládať pooperačný šok
  • znižuje únavu a vyčerpanie
  • tlmí toxické pôsobenie antibiotík
  • znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov
  • prispieva k zdravej duševnej výkonnosti
  • pomáha správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónu, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov (chemická látka uvoľňovaná z nervového zakončenia na synapsie. Synapsia je miesto styku medzi neurónmi alebo medzi neurónmi a inými bunkami)
  • prispieva k správnemu metabolizmu pre tvorbu energie

Špeciálne odporúčania a tipy:

"Ak vás často svrbia alebo pália ruky a chodidlá, skúste zvýšiť príjem tohto vitamínu, najlepšie v kombinácii celého B-komplexu. Osobám, ktoré majú vysokú hladinu cholesterolu a snažia sa ju regulovať, predpisujú lekári 1000 mg kyseliny pantoténovej denne. Znižuje negatívny vplyv opakovaných stresových situácií. Rovnaká dávka tlmí bolesti pri artritíde. Pri alergických stavoch poskytne tento vitamín a Vitamín C úľavu."

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindella)

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: B-komplex, Vitamín C.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: