Vitamín B5 kyselina pantoténová 200 mg - 90 kaps.

Bez GMO a lepku
9 hodnotení
€12,50
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.5.2024

Kyselina pantotenová prispieva k zdravej duševnej výkonnosti, zníženiu vyčerpania a únavy. Tiež prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín B5 kyselina pantoténová

Vitamín B5 je známy skôr pod názvom kyselina pantotenová. Je rozpustný vo vode. Názov kyseliny pantoténovej je odvodenina od gréckeho slova "pantos - tj. všadeprítomný". Vyskytuje sa vo všetkých tkanivách nášho tela a jej funkcia je nezastupiteľná. Tento vitamín je podstatný pre metabolické spracovanie prijatých živín a nepostrádateľný pre syntézu hormónov a cholesterolu.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Najčastejšie sa kyselina pantotenová spája s metabolizmom, kde hrá úlohu pri rozklade stravy, ktorú jete. Kyselina pantoténová je súčasťou koenzýmu A, organickej látky, ktorá hrá rozhodujúcu úlohu v mnohých bunkových metabolických dráhach. Je tiež dobrým zdrojom energie, pretože sacharidy, ktoré sa uvoľnia, keď vaše telo rozkladá potravu, môžu byť potom premenené na energiu.

Čím kyselina pantoténová prospieva?

  • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • prispieva k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov a vitamínu D
  • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
  • prispieva k zdravej duševnej výkonnosti

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: B-komplex, Vitamín C.

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: