Vitamín B12 kyanokobalamín 500 mcg - 100 kaps.

Bez alergénov, GMO a lepku
9 hodnotení
€11,30
Skladom
Môžeme doručiť do:
11.12.2024

Vitamín B12 pomáha k správnej tvorbe červených krviniek a pozitívne prispieva v procese delenia buniek. Tiež sa podieľa na tvorbe energie, správnej činnosti nervového a imunitného systému, odstránení stavov únavy a vyčerpania.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín B12

Vitamín B12 (kyanokobalamín/kobalamín) je vitamín skupiny B rozpustný vo vode a je účinný aj v malých dávkach. Jediný vitamín, ktorý obsahuje aj minerálnu zložku a tiež je jediným vitamínom skupiny B, ktorý môže byť skladovaný v tele, jeho zásoby vydržia až 3 roky.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 
 

Diéta s vyšším obsahom kyseliny listovej a nízkym B1, čo je typická vegetariánska strava, vyvoláva po dlhšej dobe nedostatok vitamínu B12. Príznaky nedostatku sa objavujú až po dobe, keď sú všetky zásoby vyčerpané. V potrave sa tento vitamín vyskytuje výhradne v mäse a iných animálnych produktoch, predovšetkým v mlieku, v rastlinnej strave sa prakticky nevyskytuje.

Čím Vitamín B12 prospieva?

  • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
  • prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu
  • prispieva k správnej tvorbe červených krviniek
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
  • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
  • hrá úlohu v procese delenia buniek

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: B-komplex, Vitamín A, Vitamín C, Vitamín E.

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: