Vitamin B3 niacinamid 160 mg - 90 kaps.

Novinka Vegán Bez alergénov, GMO a lepku
3 hodnotenia
€10 €0,11 / 1 ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Vitamín B3 (niacínamid) prispieva k správnej látkovej premene pre tvorbu energie. Napomáha k správnemu fungovaniu nervového systému, udržaniu zdravej pokožky a tiež zníženiu vyčerpania a únavy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín B3

Vitamín B3 (niacinamid) je rozpustný vo vode a je súčasťou B-komplexu. Dávky sa určujú v mg. Ak má telo k dispozícii aminokyselinu tryptofán, môže si tento vitamín vyrobiť samo, ale ak je nedostatok ostatných vitamínov, hlavne B1, B2 a B6, tento pochod nie je možný.

icon_vegan  Vegán

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Nedostatok tohto vitamínu spôsobuje rôzne telesné poruchy. Je nutný pre tvorbu sexuálnych hormónov (estrogénu, progesterónu, testosterónu aj ostatných, ako je kortizón, tyroxín a inzulín). Je nutný pre dobrú funkciu ako centrálneho, tak aj periférneho nervového systému. Ako doplnok výživy tiež pomáha pri tvorbe dobrého HDL cholesterolu, ktorý zabraňuje upchávaniu ciev. Jeden z mála vitamínov, ktorý je relatívne stabilný a odoláva aj vareniu.

Čím Vitamín B3 prospieva?

  • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
  • prispieva k správnej funkcii psychiky
  • prispieva k zachovaniu zdravých slizníc
  • prispieva k udržaniu zdravej pokožky
  • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: B-komplex, Vitamín B1, Vitamín C, L-Tryptofán.

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: