Cal-Mag - Vápnik + horčík

Vápnik je základnou stavebnou zložkou kostného tkaniva. Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov v tele.
Prírodný komplex vápnika, ktorý je potrebný pre zdravý rast a udržanie zdravých kostí a zubov, prispieva k správnej zrážanlivosti krvi a k ​​látkovej premene.

"Vápnik a fosfor spoločne zaistia zdravé kosti a zuby. Vápnik s magnézium sú tiež zodpovedné za normálnu činnosť srdca a krvného obehu. Hlavná časť obsahu kalcia ľudského organizmu sa nachádza v kostiach a zuboch. Ľudské telo potrebuje ku vstrebaniu vápnika dostatočné množstvo vitamínu D.
Zaisťuje silné kosti a zdravé zuby. Stráži pravidelnú činnosť srdca. Zmierňuje nespavosť. Spolupracuje pri vstrebávaní železa. Napomáha fungovanie nervového systému, predovšetkým prevodu vzruchov.
Magnézium, teda horčík, sa radí medzi minerálne látky, ktoré sú dôležitá pre bunky ľudského organizmu.
Horčík priaznivo pôsobí na tvorbu bielkovín, pomáha udržiavať normálny stav kostí a zubov, podieľa sa na činnosti svalov, podporuje energetický metabolizmus.
Horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, podporuje psychickú činnosť.
Horčík má prezývku prvok života. Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Pri kombinácii s magnézium je vhodné dodržať pomer 2: 1. Kalcium účinkuje najlepšie ak sa podáva súčasne s vitamínmi A, C a D, železom, magnézium a fosforom."
(Mindell, 1994: 113-115)

,,Potreba horčíka v organizme úzko súvisí s príjmom vápnika. Samotný vápnik môže spôsobiť nedostatok horčíka. Naopak zase prílišné dávky horčíka zabraňujú vstrebávaniu vápnika.“
(DAVIS, 2013:69-71)

Seznam bibliografických odkazů:
MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible. Budapest: Gloria, 1994. s. 113-115
DAVIS. A. 2013. Čo vám chýba aby ste boli fit. Bratislava: Eko-konzult, 2013. s. 69-71

Súvisiace produkty