Kĺbová výživa (glukosamín, chondroitín, MSM + 6 bylín) - 60 kaps.

Bez alergénov, GMO a lepku
13 hodnotení
€14
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Kĺbová výživa od Dr.Vitamin sa vyznačuje významným obsahom účinných látok a prináša starostlivosť o kĺby a pohybový aparát. Svojim unikátnym zložením je vhodná pre každého, kto chce podporiť dobrý stav svojho pohybového aparátu a užívať si voľný pohyb v prírode či pri športe bez nepríjemnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kĺbová výživa

Kĺbová výživa od Dr.Vitamin sa vyznačuje významným obsahom účinných látok a prináša starostlivosť o kĺby a pohybový aparát. Svojim unikátnym zložením je vhodná pre každého, kto chce podporiť dobrý stav svojho pohybového aparátu a užívať si voľný pohyb v prírode či pri športe bez nepríjemnosti.

Doplnok je vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú starať o kĺbové puzdro ako celok a chcú pre svoj pohybový aparát urobiť maximum a pre všetkých, ktorí nadmerne zaťažujú svoje kĺby, napríklad:

  • športovci
  • fyzicky pracujúci
  • dospievajúci v období rastu
  • seniori
icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru

 

Chrupavka je spojivové tkanivo, ktoré sa skladá z chondrocytov (vlastných buniek chrupavky), kolagénnych a elastických vlákien (tvoriacich štruktúru chrupavky) a amorfnej medzibunkovej hmoty - z proteoglykánov. Pre správne a normálne fungovanie chrupavky je dôležité mať funkčné kolagénové štruktúry, ktoré zaisťujú chrupavke tvar a pevnosť.

Táto kĺbová výživa obsahuje až 10 látok – glukosamín, chondroitín, MSM, žraločiu chrupavku a 6 bylín. Viac vám popíšeme nižšie:

Glukosamín sulfát a Chondroitín sulfát

Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát sa vyskytujú prirodzene v kĺboch a chrupavkách. Avšak s pribúdajúcim vekom sa znižuje schopnosť združovať tieto látky v tele, preto je veľmi vhodné dopĺňať vo forme výživového doplnku. Pomáhajú podporiť zdravie kĺbov.

Glukozamín je potrebný na výrobu glykozaminoglykánu, molekuly používané na tvorbu a opravu chrupaviek a iných telesných tkanív. Je vhodný pri vytváraní šliach, väzív, chrupaviek a tekutín, ktoré obklopujú kĺby. Spolu s chondroitínom sú veľmi dôležité zložky našej účinnej kĺbovej výživy, ktorá podporuje fungovanie pohybového aparátu.

MSM

Je nevyhnutným stavebným kmeňom pre bielkoviny, ktoré sa vyskytujú vo vlasoch, svaloch a spojivovom tkanive kĺbov a kože. Chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM, ktoré sú stavebné prvky každej chrupavky, pomáhajú udržiavať jej funkčné vlastnosti. Dôležitý pre tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na správne vytváranie chrupavkového a kostného tkaniva.

Žraločia chrupavka

Žraločia chrupavka je mucopolysacharidový komplex obsahujúci proteínové zložky - denaturovaný kolagén a neproteinová zložka - prírodný glukosamín a chondroitín. Táto kombinácia účinných látok obsahuje stavebné zložky potrebné na tvorbu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov. Žraločia chrupavka má dlhú tradíciu v čínskej medicíne a pre zdravotné účinky je uctievaná v celej Ázii a uznávaná po celom svete. Žraločia chrupavka sa používa pri degeneratívnych poruchách kĺbov alebo u ľudí s vyššou mierou záťaže na kĺby.

Sladkého drievka

Do produktu je pridaná aj sladké drievko, ktoré priaznivo ovplyvňuje normálny stav kĺbov, energiu a imunitný systém. Tiež napomáha kontrola telesnej hmotnosti a chudnutie, ktoré môžu mať vplyv na správne fungovanie kĺbov.

Zázvor

Zázvor napomáha dobrému stavu kostí a kĺbov. Prispieva ku kontrole telesnej hmotnosti, čo je veľmi dôležitý faktor pri bezproblémovom pohybe a zdravých kĺboch. Priaznivo ovplyvňuje svaly, tonus (vnútorné napätie svalov a ciev) a vitalitu. Pôsobí priaznivo na energiu a únavu.

Kurkuma

Kurkuma napomáha normálnemu stavu kĺbov, kostí a pokožky. Je tiež antioxidant, ktorý priaznivo ovplyvňuje imunitný systém. Okrem toho udržuje v dobrom stave činnosť pečene, normálnu činnosť nervovej sústavy a normálne funkcie dýchacieho systému.

Čertov pazúr

Korene tejto rastliny, pochádzajúce z Južnej Afriky, sa najčastejšie používajú na podporu zdravia kĺbov, pohybu a flexibility. Obsahuje zlúčeninu známu ako harpagosid, ktoré sa pripisujú pozitívne účinky čertovho pazúru. Čertov pazúr obsahuje iridoidné glykozidy. Štúdie naznačujú, že iridoidné glykozidy môžu mať antioxidačné účinky.

Mačacie pazúr

Mačacie pazúr (remdihák zväzčitý) je extrakt z tropickej liány, ktorá svojím tvarom pripomína mačacie pazúr. Mačacie pazúr alebo remdihák plstnatý je extrakt z tropickej rastliny. Používa sa predovšetkým ako pomocník v starostlivosti o pohybový aparát, udržuje normálny stav kĺbov, prirodzenú obranyschopnosť organizmu a vitalitu.

Kadidlovník pílovitý

Rastlina kadidlovník napomáha normálnemu stavu kostí a kĺbov. Podieľa sa na správnej funkcii dýchacieho systému. Tiež priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca, hladinu cholesterolu v krvi a činnosť gastrointestinálneho a črevného traktu.

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Vitamín C, Glukosamín Chondroitín MSM, Kolagén, Kyselina Hyaluronová

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EÚ nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. Hoci sa tieto prípravky používali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1/2003. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani účinky doplnkov, ktoré sú preukázané vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií, pokiaľ nejde o registrovaný liek (liečivo) farmaceutickou firmou. Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: