Trápi ma: Psoriáza či lupienka

psoriaza

O čo ide?

Psoriáza alebo lupienka je jedným z najčastejších chronických ochorení kože u ľudí. Pri psoriáze jej vlastný imunitný systém spustí rýchly rast a zvýšené olupovanie buniek pokožky. Bunky zdravej pokožky dozrievajú a olupujú sa za 28-30 dní. Tento proces sa u ľudí trpiacich psoriázou urýchli a skráti až na 3-4 dni.

Čo radia odborníci?

,,Ekzematická kožná choroba psoriáza sa objavuje pri zlom spracovávaní tukov. Ľudia trpiaci touto chorobou majú obvykle v krvi a koži nadmernú hladinu cholesterolu a akonáhle sa podarí ju upraviť, choroba odchádza. Pri lupienke sa dá tiež prispieť k uzdraveniu vitamínmi A a B6. Ja odporúčam len 3 lyžice granulátového lecitínu denne so všetkými potrebnými živinami, ktoré pomáhajú pečeni produkovať vlastný lecitín.

Tukové nádory a zásoby cholesterolu alebo ateromasy na koži, ktoré tiež súvisia s nízkym obsahom lecitínu v krvi, sa objavili u zvierat, ktoré prijímali hydrogenované tuky. Zmizli, keď začala prijímať rastlinné oleje alebo neobyčajne vysoké množstvo vitamínu C. Tieto nádory obsahujú cholesterol, nasýtené tuky a veľké percento peroxidov alebo jedovatých látok, ktoré sa vytvorili z tukov pri nedostatku vitamínu E. Z tohto zistenia vyplýva, že postihnutí trpia nedostatkom vitamínu E a mali by ho dostávať vo veľkom množstve.''

-- DAVIS. A. 1998. Uzdravme sa. Praha: Pragma, 1998. s. 160