Ako som zvládla tehotenstvo, problémy s pleťou, oparmi a vlasmi

Ako som zvládla tehotenstvo, problémy s pleťou, oparmi a vlasmi

„Rozdiel medzi dobou pred a po, čo som vitamíny od Dr Vitamina začala brať, je nemalý.

Okrem celkového zvládnutia nechcených problémov s výrazným padaním vlasov, náhlych poklesov energie, výrazných chutí na sladké, suchšej pokožky najmä cez zimu, rada spomeniem aj tú zmenu a to s mnohoročným bojom s oparmi. Vyzeralo to nasledovne: Veľký, bolestivý, s dobou hojenia 10-14 dní, pár dní pauza, a vzápätí sa objavil len o kúsok vedľa druhý. Keď som bez tejto ozdoby na perách vydržala aspoň 3 týždne, považovala som to za výhru. Žiadne lekárenské mastičky mi nikdy nepomohli. Až od doby, keď som začala pravidelne užívať na tento problém odporúčané vitamíny, som sa po celých tých 15 rokoch tohto nepríjemného cyklu veľmi rýchlo zbavila. Iba párkrát do roka, v extrémnom psychickom vypätí, sa mi nejaký opar objaví, respektíve cítim to známe pnutie v perách, ktoré však do druhého dňa odznie. A to je oproti tomu, aké trápenie som s oparmi mala, naozaj neporovnateľný rozdiel!

Ako ďalšiu a to veľmi cennú skúsenosť s vitamínmi, môžem uviesť porovnanie mojich dvoch tehotenstiev. Pri prvom pred 10 rokmi, som žiadne vitamíny nebrala. Od samého začiatku a to až do pôrodných bolestí, som trpela silnými nevoľnosťami. Udržať v žalúdku jedlo bolo niečo, s čím som príliš počítať nemohla. Prejsť v dopravnom prostriedku z bodu A do bodu B bez prestávok, nebolo možné. Spúšťačom boli aj kozmetické vône, na ktoré som napríklad v MHD bola veľmi citlivá. Silné a časté kŕče v nohách, celodenná zimnica, únava, všetko čo som pozrela malo chuť kovu, málo som priberala na váhe a hrozila mi hospitalizácia v nemocnici s príjmom umelej výživy... skrátka prvé tehotenstvo, som si naozaj užívala naplno.

Druhé tehotenstvo prebiehalo úplne opačne, ale to až odo dňa, keď som vitamíny – špeciálne zostavené pre tehotné, začala užívať. Hneď nasledujúce ráno, som sa prebrala s očakávaním všetkých tých nepríjemných stavov minulých dní, avšak žiadne sa nedostavili. Žiadna zimnica, žiadne nevoľnosti, žiadne kŕče, žiadne nechutenstvo, jednoducho ako lusknutím prstov všetko sa zrovnalo, a ja som si tak začala svoj krásny stav s každodenným prežitím vo výbornej nálade, užívať. Bábätku a sebe, som tak dopriala oveľa viac pokoja a pohody.

Za seba môžem povedať, vitamíny mi v mnohom pomohli a pomáhajú a to každý deň. A aj mojim blízkym. Moje deti si vďaka nim výrazne krátia dobu liečby pri chorobách, alebo pri zvládaní rôznych kožných neduhov. Moji rodičia si vychvaľujú lepší spánok, trávenie a celkovú lepšiu psychickú pohodu. Moje dve kamarátky, objavili pre seba cenného pomocníka na zvládanie častých a veľmi silných migrén.

Osobne cítim veľký rozdiel, kedy vitamíny beriem pravidelne, alebo ich na nejakú dobu vynechám, predovšetkým v energii, ktorú denne potrebujem na fungovanie tak, ako fungovať chcem a ako sa odo mňa očakáva.

Veľké vďaka za ne!

A veľká vďaka za odporúčanie knihy od Adelle Davis - UZDRAVME SE, pretože to je kniha, v ktorej často pre nájdenie odpovedí na rôzne problémy listujem a som presvedčená, že by mala byť súčasťou naozaj každej rodiny."

Veronika Matulová