Čo ste možno nevedeli: L-tryptophan

O čo ide?

Prírodný prostriedok na zlepšenie nálady, napomáha proti pocitu strachu, úzkosti a napätia. S jeho pomocou sa môžete zbaviť nepokojného a mäkkého spánku, nadmernej chuti do jedla a predídete vzniku migrény.

Čo radia odborníci?

"Tryprofan je esenciálna aminokyselina, ktorú využíva mozog - spoločne s vitamínom B6 , niacínom (alebo Niacínamid) a magnéziom - pre tvorbu serotonínu, jedného z neurotransmiterov. Zabezpečuje prenos informácie pre spánok medzi mozgom a ostatným telom.

Čím pomáhá organizmu?

Zabezpečuje prirodzený spánok, znižuje vnímavosť bolesti, pôsobí ako neliekové antidepresívum, uvoľňuje napätie a tlmí úzkosť, pomáha zvládnuť alkoholizmus a znižovať príznaky chemických porúch v organizme vyvolaných alkoholom ...
L-tryprofan ako uspávací prostriedok účinkuje najlepšie v dávke 500mg. Odporúča sa ho užiť hodinu a pol pred spaním spolu so 100mg vitamínu B6, 100mg niacinamidu a 130mg chelátu magnézia. V priebehu užívania tryprofanu nezabúdajte, že pri raňajkách a večeri potrebujete tiež užiť vyrovnaný B komplexový prípravok (50-100mg vitamínov B1, B2 a B6). "

Zdroj: MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible. Budapest: Gloria, 1994. s. 159-160

Súvisiace produkty