Čo ste možno nevedeli: MSM - Methylsulfonylmethan

O čo ide?

Látka MSM (Methylsulfonylmethan) je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalov a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov.

Tablety MSM, podobne ako aj ostatné výživové doplnky určené na kĺbovú výživu, sú určené najmä pre ľudí ktorí majú ťažkosti s kĺbmi, ktoré im spôsobujú nepríjemné bolesti. Špeciálne ju odcenia športovci či ľudia starších vekových kategórií, ktorí sú na problémy s kĺbmi náchylnejší.

Ďalej má silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pôsobia pozitívne, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Čo radia odborníci?

,,Vysoko namáhaný alebo vekom opotrebovaný pohybový aparát vyžaduje dlhodobú starostlivosť v súvislosti s prevenciou vzniku zlomenín, zápalov, bolestí pri pohybe a iných problémov s kĺbmi. MSM je zdroj biologicky viazanej síry. Glukosamín sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele a pomáha udržiavať spojenie tkanív a chrupaviek. Glukosamín je najznámejší kĺbový doplnok výživy na trhu. Predstavuje dôležitý stavebný kameň, ktorý organizmus potrebuje na to, aby produkoval molekuly známe pod označením glykosaminglykány nachádzajúce sa v ľudskej chrupavke. Glukosamín zmierňuje bolesti pri osteoartróze a môže tiež zmierňovať opotrebovanie kĺbov zvlášť u športovcov. Tieto zložky pracujú dohromady, aby zabezpečili optimálnu pevnosť kĺbov. "

Odporúča MUDr. Kamil Dvořák: Glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, Vitamín C, Vápník, Hořčík

Súvisiace produkty