Kĺbová výživa (glukosamín, chondroitín, MSM, žraločia chrupavka + 6 bylín) - 60 kaps.

Bez alergénov, GMO a lepku
10 hodnotení
€14
Skladom
Môžeme doručiť do:
4.3.2024

Kĺbová výživa od Dr.Vitamin sa vyznačuje významným obsahom účinných látok a prináša starostlivosť o kĺby a pohybový aparát. Svojim unikátnym zložením pôsobí priamo na danú problematiku, čo zaručuje vysokú účinnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kĺbová výživa

Kĺbová výživa od Dr.Vitamin sa vyznačuje významným obsahom účinných látok a prináša starostlivosť o kĺby a pohybový aparát. Svojim unikátnym zložením pôsobí priamo na danú problematiku, čo zaručuje vysokú účinnosť.

Doplnok je vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú starať o kĺbové puzdro ako celok a chcú pre svoj pohybový aparát urobiť maximum a pre všetkých, ktorí nadmerne zaťažujú svoje kĺby - športovci, fyzicky pracujúci, ale aj dospievajúci v období rastu, seniori.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergénov

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru


Chrupavka je spojivové tkanivo, ktoré sa skladá z chondrocytov (vlastných buniek chrupavky), kolagénnych a elastických vlákien (tvoriacich štruktúru chrupavky) a amorfnej medzibunkovej hmoty - z proteoglykánov. Pre správne a normálne fungovanie chrupavky je dôležité mať funkčné kolagénové štruktúry, ktoré zaisťujú chrupavke tvar a pevnosť.

Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát sa vyskytujú prirodzene v kĺboch ​​a chrupavkách. Avšak s pribúdajúcim vekom sa znižuje schopnosť združovať tieto látky v tele, preto je veľmi vhodné dopĺňať vo forme výživového doplnku.

Žraločia chrupavka je mucopolysacharidový komplex obsahujúci proteínové zložky - denaturovaný kolagén a neproteínová zložka - prírodný glukosamín a chondroitín. Táto kombinícia účinných látok obsahuje stavebné zložky potrebné pre tvorbu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov. Žraločia chrupavka má dlhú tradíciu v čínskej medicíne a pre zdravotné účinky je uctievaná v celej Ázii a uznávaná po celom svete. Žraločia chrupavka sa používa pri degeneratívnych poruchách kĺbov alebo u ľudí s vyššou mierou záťaže na kĺby.

Čím Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát prospievajú?

  • pomáhajú zmierniť bolesť pri artróze, osteoporóze a iných ochoreniach
  • pomáhajú zlepšiť zdravie kĺbov
  • Glukosamín je potrebný na výrobu glykozaminoglykánu, molekula používaná na tvorbu a obnovu chrupaviek a iných telesných tkanív

Čím MSM (metylsulfonylmetán) prospieva?

  • pomáha pri znižovaní bolesti kĺbov
  • pomáha pri zmierňovaní zápalov
  • prispieva k dobrému vzhľadu a zdraviu pokožky
  • pomáha zmierňovať alergické prejavy
  • urýchľuje zotavovanie (rekonvalescenciu) po cvičení alebo inej psychickej či fyzickej záťaži

Pre ešte lepší účinok odporúčame dokúpiť tieto produkty: Vitamín C, Glukosamín Chondroitín MSM, Kolagén, Kyselina Hyaluronová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: